Technologia czyszczenia dywanów

Automat Trzepiący – Tornado AT-3000-INOX firmy PROTIMA

Skuteczne usuwanie w bardzo krótkim czasie wszystkich suchych zabrudzeń z obydwu stron dywanu takich jak: piasek, kurz, pył, sierść, włosy itp. Automat świetnie sobie radzi z bardzo brudnymi dywanami, które trafiają do pralni najczęściej raz w roku.

Namaczanie w pralnicy Tornado P-3300-INOX firmy PROTIMA

Urządzenie umożliwia jednoczesne pranie wielu dywanów, co oszczędza czas i znacząco obniża koszty wody, energii i chemii, a jednocześnie zdecydowanie podnosi jakość usługi. Zbiornik o pojemności 3000 litrów i szerokości roboczej 3,3 metra umożliwia pranie dużych i brudnych dywanów. Wirnik z czteroma teflonowymi łopatami wprowadza wodę wraz z dywanami w ciągły ruch automatycznie zmieniając kierunek obrotów co 3 minuty.

Automat Szorująco-Piorący – Tornado ASZ-3000 firmy PROTIMA

Do prania dywanów „na wskroś” po kąpieli wodnej lub bezpośredniego prania suchych dywanów po wytrzepaniu. Automat został wyposażony w pięć sekcji piorących gwarantujący skuteczne i bardzo szybkie wypranie dywanów o szerokości do 3.1 metra w czasie ( 3 – 6 minut) w zależności od wielkości oraz stopnia zabrudzenia.
1. Wstępne namaczanie i jednoczesne dozowanie chemii przy bezpośrednim praniu suchych dywanów.
2. Szorowanie przy pomocy czterech szczotek tarczowych o szerokości 430 mm z płynną regulacją docisku do 100 kg
3. Pranie szczotką walcową z pneumatyczną regulacją docisku.
4. Zbierakowanie oraz płukanie pod ciśnieniem do 150 bar dwoma dyszami oraz dozowanie środka zmiękczającego runo dywanów.
5. Szorowanie osnowy (spodniej części) dywanów przy pomocy szczotki walcowej.

Wirówka – Tornado W-3300-55 firmy PROTIMA

Dzięki tej wirówce można odwirować zdecydowaną większość dywanów dostępnych na rynku. Urządzenie wyposażone w silnik o mocy 5,5 KW co pozwala rozpędzić wirnik ze stali szlachetnej INOX do 1200 obr/min.

Przemysłowy generator ozonu ZY-K30e do dużych powierzchni

Ozonowanie to nowoczesna metoda dezynfekcji. Usuwa nieprzyjemne zapachy, pleśń, grzyby, bakterie, wirusy, alergeny, roztocza. Polecana szczególnie alergikom i właścicielom czworonogów

Suszarnia

Suszarnia wyposażona w dwa wentylatory, ogrzewanie podłogowe i osuszacz powietrza.

W naszej pracy wykorzystujemy najlepsze i najbezpieczniejsze środki piorące.